ENERJİ TASARRUFU İÇİN ŞİRKETLERDEN ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ

Enerji tasarrufu için elektrik sektörü iş birliği yapıyor. Bu iş birliği kapsamında enerji kayıplarının azaltılması hedefleniyor.

ENERJİ TASARRUFU İÇİN ŞİRKETLERDEN ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ
Robot Zirvesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteği ile Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği - ELDER’in koordinasyonunda 15 elektrik dağıtım şirketi “Hasat” projesini başlattı. Proje kapsamında trafolar enerji verimliliği, dağıtım üretim ve LED aydınlatma olmak üzere 3 farklı yöntem ile tasarruf sağlanması hedefleniyor. Bu konuyla ilgili Ar-Ge çalışmalarına gerçekleştiriliyor. 

TEKNİK DENEYİMLERİNİ PROJE PAYDAŞLARIYLA PAYLAŞIYOR 

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Başkent, Ayedaş ve Toroslar, bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde elde ettiği deneyimleri proje paydaşlarıyla paylaşıyor. HASAT projesi kapsamında bir araya gelen elektrik dağıtım şirketleri, teknik kayıpları azaltarak enerji verimliliğini artırmayı hedefliyor.   Ayrıca enerjinin tasarrufu ve verimli kullanılması kapsamında, Türkiye elektrik şebekesine uyumlu yöntemler belirleniyor. 2019 yılında ilk fazı tamamlanarak 2020 yılında 2’nci fazına geçilen projede, Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ hizmet bölgelerinde elde ettiği teknik deneyim ve Ar-Ge birikimini projede yer alan elektrik dağıtım şirketleriyle paylaşıyor ve karşılıklı iş birliği imkânları geliştiriliyor.
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını