ENERJİ TAKİBİYLE FATURLARI YÜZDE 40 AZALTMAK MÜMKÜN

Kolen Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, “Ticari işletmelerde elektrik faturalarını yüzde 40 azaltmanın yolu yazılımdan geçiyor” dedi.

ENERJİ TAKİBİYLE FATURLARI YÜZDE 40 AZALTMAK MÜMKÜN
Endüstrideara

Enerji verimliliği meskenler açısından olduğu kadar ticari işletmeler açısından da büyük önem taşıyor. Elektrik tüketimi yüksek işletmeler, tüketim noktalarının gerçek zamanlı olarak takip edilebildiği altyapı ve yazılım hizmetleri sayesinde faturalarında yüzde 40’lara varan oranda tasarruf edebiliyor. Ülke olarak elektrik tasarrufunda işletmelere önemli görevlerin düştüğünün altını çizen Kolen Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, profesyonel çözümlerle enerji verimliliğine yatırım yapan şirketlerin, bulundukları sektörlerdeki konumlarını yükselterek ‘güvenilir’ ve ‘vizyoner’ şirket algısı yarattıklarını söyledi. Ülke olarak elektrik tasarrufunda işletmelere önemli görevlerin düştüğünün altını çizen Kaya Uğur Karayurt, işletmelerin ücretsiz keşif yaptırarak böylece faturalardan tasarruf konusunda ilk adımı atabileceklerini söyledi. 

TÜKETİM NOKTALARI BİLGİSAYARLA TAKİP EDİLİYOR

Kolen Elektrik Genel Müdürü Karayurt, “Gerçek Zamanlı Elektrik Tüketim Takip ve Yönetim Sistemi” olarak sunulan altyapı ve yazılım hizmeti sayesinde aydınlatma üniteleri, iklimlendirme sistem ve/veya cihazları, buzdolapları, dondurucular, fırınlar, motorlar gibi tüketim noktalarının tüketimlerini tek bir bilgisayardan gerçek zamanlı olarak takip edildiğini kaydetti. Ücretsiz keşif sonrasında verilen hizmetin; artı tarife takibi, reaktif güç takibi, tüketimlerin takibi ve yönetilmesi gibi unsurlarla bir araya geldiğini anlatan Karayurt, bu sayede ulusal tarifelerden yüzde 40’lara varan tasarruf sağlandığını vurguladı. 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını