ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ YENİ TRENDLER NELER?

SAP Türkiye Kıdemli Enerji Sektörü Lideri Serhan Yılmaz, enerji sektöründe değişen dinamikleri ve dijitalleşme ile hayatımıza giren yeni kavramları anlattı.

ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ YENİ TRENDLER NELER?
EndüstrideAra - Haber Detay

SAP Türkiye Kıdemli Enerji Sektörü Lideri Serhan Yılmaz, enerji sektöründe yaşanan yeni trendler hakkında bilgi verdi. 13. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı kapsamında düzenlenen konferansta konuşan Yılmaz, yenilenebilir enerji kaynakların son dönemde çok daha aktif bir rol üstlendiğine dikkat çekerek dijitalleşmenin hayatımıza kattıklarını anlattı. Yılmaz, “Yenilenebilir enerji kaynakları hayatımızda çok daha aktif bir rol üstleniyor. Devletin sağladığı teşviklerle ve yeni düzenlemelerle de gücümüz artıyor. Dijitalleşme ise hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Hatta yaşamımızın uçtan uca tüm aşamalarında yer alıyor. Bu gelişim ise beraberinde yeni yasal sorumlukları ve mevzuatları getiriyor. Örneğin kişisel verileri koruma kanunu gibi düzenlemeler sayısında dijitalleşme sürecine hızlı bir şekilde uyum sağlamamıza yardımcı oluyor” dedi. 

“DİJİTAL ENERJİ AĞINI YENİDEN TASARLIYORUZ” 

“SAP olarak 26 farklı sektör için çözüm üretiyoruz. Gündemimizde olan enerji sektörünün özelinde ise dinamikleri yakından takip ediyoruz. Yeniden değerlendirme yapıyor ve varlıklar ile ekipmanları kritik bir noktada tutuyoruz” diyen Yılmaz, akıllı işletme ve akıllı operasyon dediğimiz kavramın içerisinde birçok unsur bulunduğuna da dikkat çekti. Yılmaz, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü. “SAP olarak şu anda deregülasyon, dağıtım üretim ve dijitalleşme olmak üzere üç kavram üzerinde duruyoruz.  Dijital enerji ağını yeniden tasarlıyoruz. Müşterisine abone diyen çok az sektör vardı, bu da elektrik dağıtım sektörüydü. Şimdi ise abone kavramı yerini müşteri kavramına bıraktı. Elektrik dağıtım sektörü şimdi müşteri memnuniyeti ve beklentileri konusuna daha çok odaklanılıyor. Dijital yetkinlikler ise bu noktada önem kazanıyor” dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 15:58
YORUM EKLE

AEMOT

Aha

Dergiler