Enerji sektöründe hangi dijitalleşme stratejileri öne çıkıyor?

Enerji sektörü, maliyetleri aşağı çekmek amacıyla dijitalleşme çalışmalarına ağırlık veriyor. Bu çalışma kapsamında BT otomasyonunu hızlandırmayı ve bulut yatırımlarını artırmayı planlıyor.

Enerji sektöründe hangi dijitalleşme stratejileri öne çıkıyor?
Robot Zirvesi

Türkiye’nin enerji endüstrisinin süreçle ilgili deneyimlerini paylaşmak amacıyla IDC’nin düzenlediği Covid-19 Etkisi: Enerji adlı etkinlikte sektörün öncüleri bir araya geldi. Kurumsal bulut bilişim sektöründe faaliyet gösteren Nutanix, düzenlenen etkinlikte yer aldı. 

DİJİTAL DÖNÜŞÜM İÇİN BULUT ALTYAPISI KİLİT ROL ÜSTLENİYOR

Düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını IDC Insights Başkan Yardımcısı Roberta Bigliani gerçekleştirdi. Bigliani, pandeminin endüstriye olan etkisini uluslararası bir bakış açısıyla değerlendirerek günümüzde bulut altyapısının başarılı bir dijital dönüşüm sağlamak amacıyla önemli olduğunu ve bulut ile hiper bütünleşik altyapıların elektrik dağıtım şirketlerinin çevik olması açısından gereken güvenliği sağladığını belirtti. 

IT YÖNETİMİNE YANSIMALARI 5 BAŞLIKTA DEĞERLENDİRİYORUZ

Webinar’ın konukları arasında Nutanix Türkiye Ülke Müdürü Tarık Ertuğrul da yer aldı. Enerji sektörüyle ilgili dijital dönüşüm yatırımlarının arttığını ifade eden Ertuğrul, bu alandaki önceliğin maliyetleri düşürme ve operasyonel dönüşümü sağlama yönünde şekillendiğini söyledi. Ertuğrul, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “COVID-19 gündemi devam ederken şirketlerin BT departmanlarının zorluklarla mücadelede nasıl en iyi şekilde yönetimi sağlayabileceği konusunda görüşlerini dile getirdiği konuşmasında şunları ifade etti: “Dijitalleşmenin ön plana çıktığını ve şirketlerin gündeminde yer aldığını her zaman söylüyorduk. Koronavirüs salgınıyla birlikte enerji sektöründe de dijital dönüşümün önemini bir kez daha anladık. Dijital dönüşümü tamamlayan şirketler, bu süreci daha kolay yönetebildi ve etkilerini hızlı atlattı. COVID-19’un iş yapma şekillerini değiştirdiği bu dönemde IT yönetimine olan yansımalarını 5 ana başlıkta toplayabiliriz: Evden çalışma, Self Service IT, Uzaktan Yönetim, İş Sürekliliği ve Maliyetlerin azaltılması. Nutanix olarak 5 başlık üzerinden firmaların bu süreci daha rahat geçirmelerini sağlayacak, onlara rekabet avantajı sunacak teknolojiler ve çözümler sunuyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 11:40
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını