banner772
x

ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ: İVME KAZANDIK

Enerji Kentleri Birliği’nin düzenlediği 2020 yılı Olağan Meclis Toplantısı Ankara'da düzenlendi. Türkiye’nin enerji kaynaklarının kullanımıyla ilgili değerlendirmelerinin yapıldığı toplantıda gelinen son durum ele alındı. 

ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ: İVME KAZANDIK
Endüstrideara

Enerji Kentleri Birliği Olağan Meclis Toplantısında konuşan Başkan Osman Zolan, Türkiye’nin enerji alanında ivme kazandığını ve kaynaklarını kullanma açısından iyi bir noktaya doğru ilerlediğini belirtti. Zolan konuşmasına şu sözlerle sürdürdü, “Türkiye hem jeotermal hem de enerji kaynakları kullanımı konusunda daha iyi noktalara geliyor. Termal kaynaklar özellikle insanları rehabilite etmede ve sağlıklarına kavuşmasında önemli bir kaynaktır. Birliğimizin temelini de jeotermal kaynaklar oluşturuyor. Jeotermal kaynaklarımızı ihmal etmeden hem sağlık hem de turizm alanında kullanımını artırmaya devam edeceğiz. Belediyelerimiz yol gösterici olma, katkı sağlama konusundaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. 

DEĞİŞİMİN EN ÖNEMLİ NOKTASI ENERJİ 

Tüm dünyanın önemli bir değişim sürecinden geçtiğini vurgulayan Zolan, dünya gelişirken Türkiye’nin de bu değişime hızlı bir şekilde ayak uydurması konusunda yenilenebilir kaynaklar önemli bir ivme kazandı. Çevreci, yerli ve milli olması nedeniyle yenilenebilir enerji kaynakları önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Üretilen her şeyin temelinde enerji bulunuyor. Enerji Kentleri Birliği olarak yenilenebilir kaynakların kullanımı açısından sağlayacağımız katkılara odaklanıyoruz. Aramıza 5 yeni üye daha katıldı.   Kars Belediyesi, Erzurum Palandöken Belediyesi, Kayseri Talas Belediyesi, Konya Karatay Belediyesi ve Van Erciş Belediyesi'nin üyelik katılımlarının kabulünden sonra üye sayımız 119'a yükseldi.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 12:01
YORUM EKLE

AEMOT

Roboride

Dergiler
Partnerler