ENERJİ İZLEMEYLE YÜZDE 30 TASARRUF SAĞLANIYOR

İşletmelerin enerji tüketimlerini izleyip yöneterek yüzde 30’lara varan tasarruf sağlanabileceğini söyleyen KOLEN Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt önemli açıklamalarda bulundu.

ENERJİ İZLEMEYLE YÜZDE 30 TASARRUF SAĞLANIYOR
Endüstrideara

Kolen Elektrik ve Inavitas enerji yönetme ve izleme konusunda iş ortaklığı iş sözleşmesi imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Kolen Enerji hem abonelerine hem de abone olmayan tüketicilere talep etmeleri halinde enerji tüketimleri konusunda izleme, yönetme ve tasarruf sağlama hizmeti sunacak. Yeni sistemle enerjiyi anlık kontrol edip yönetilebilecek. Bu sayede yüzde 10 ile 30 arasında tasarruf imkanı sağlayacak. İş ortaklığıyla ilgili gerçekleştirilen imza törenine KOLEN Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, Inavitas Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Terciyanlı, KOLEN Bölge Müdürü Mine Gül Yılmaz, Inavitas Satış Müdürü Erhan Onat ve konunun uzmanlarının katıldı. 

ELEKTRİKTE YÜZDE 30’A VARAN TASARRUF MÜMKÜN

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren KOLEN Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, “Birim enerji ile en fazla üretimi ve refahı yakalamak bir gelişmişlik göstergesidir. Bugün kişi başına düşen enerji tüketimini değil aynı üretim hacminde daha az enerji tüketebileceğimizi konuşmamız gerekiyor. Kolen olarak bu hizmet konusunda bazı noktalara dikkat çekmemiz gerekiyor. Enerji tedarik sürecinde şirketler almaları gereken indirimleri önemli ölçüde alıyorlar. Geriye enerji şirketlerinin teklifleri arasındaki yüzde 0,1’ler, yüzde 0,01’ler seviyesindeki farklar kalıyor. Şirketler olması gereken indirimleri aldıktan sonra, yekûnda pek de bir rakam tutmayan bu rekabet döngüsünden kendilerini kurtarıp, sistemle enerjiyi anlık kontrol edip yöneterek yüzde 9’lardan yüzde 30’lara uzanan, gerçek tasarruf meselesini gözden kaçırmasınlar.’’ dedi. 
 

YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını