banner1322
x

ENERJİ İÇİN 7 BANKAYLA ANLAŞTI

Enerjisa Üretim, yenilenebilir enerji yatırımlarında sürdürebilirliği artırmak amacıyla 7 bankayla 650 milyon avro değerinde finansman sözleşmesi imzaladı.

ENERJİ İÇİN 7 BANKAYLA ANLAŞTI
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

DERYA KUMTEPE - Enerjisa Üretim Türkiye’nin en büyük Sürdürülebilir Kredi Sözleşmesi’ne imza attı. 7 bankayla toplam 650 milyon avro değerinde finansman sözleşmesi imzalayan Enerjisa Üretim, bu sayede bilanço yapısını daha da güçlendirdi. Enerjisa Üretim, sözleşme kapsamında toplam borç miktarını düşürürken yakın dönemde devreye almayı planladığı yenilenebilir enerji yatırımları için önemli bir destek sağladı. 

“TOPLAM ÜRETİMİMİZİ 4.107 MW’A YÜKSELTECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl; 2019 yılında Rüzgar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı ihalesinde kazandıkları kapasiteyi hatırlatarak toplam üretimlerini 4.107 MW’a yükseltme potansiyelini yakaladıkları belirtti. Bayçöl, “Bu sözleşme ile hedeflediğimiz potansiyelimizi hayata geçirmemizi sağlayacak. Yatırımlarımızdan çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza kadar herkese güven veriyoruz. Sürdürülebilir değer yaratma amacımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 11:50
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını