ENERJİ FİYATLARINI DÜŞÜRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ

2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, enerji fiyatlarına ilişkin eleştirileri yanıtladı.

ENERJİ FİYATLARINI DÜŞÜRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ
EndüstrideAra - Haber Detay

Varank, 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuştu. Konuşmasında hem sanayileşmeyle ilgili yapılan çalışmaları anlattı hem de enerji fiyatlarıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Varank, “Enerji fiyatlarını düşürmek için çaba sarf ediyoruz. Şunu da bilmeniz gerekiyor. Biz enerjiyi sübvanse ederek vatandaşlarımıza ve sanayicilerimize vermek durumundayız.” dedi. 

“ENERJİ YATIRIMLARI FİYATLARA MALİYET GETİRİYOR”
 
Bakan Varank, enerji maliyetleriyle ilgili bilgileri şu sözlerle paylaştı. “Lojistik alanında oluşan ihtiyaçları karşılamak amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile çalışıyoruz. Enerji verimliliği konusunda ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile iş birliği içerisindeyiz. Enerjide dışa bağımlı bir ülke olarak tamamını ithal etmek durumdayız. Yeni dönemde yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili yatırımlar yapılıyor. Ancak bu yatırımlar, enerji fiyatlarına maliyet getiriyor. Dolayısıyla tamamını birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Enerji fiyatlarını düşürmek için gayret gösteriyoruz ama şunun bilinmesi gerekiyor, biz enerjiyi halen sübvanse ederek vatandaşlarımıza ya da sanayicilerimize vermek durumundayız.” dedi.  (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 09:16
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler