ENERJİ FİKRİNE 300 BİN TL ÖDÜL

Enerjim Sensin Hızlandırma Programı kapsamında elektrik dağıtım sektörüyle ilgili yenilikçi iş fikrine 300 bin TL ödül verilecek. Proje EPDK, ELDE ve ODTÜ Teknokent iş birliğinde yürütülüyor.

ENERJİ FİKRİNE 300 BİN TL ÖDÜL
EndüstrideAra3

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğiyle “Enerjim Sensin Hızlandırma Programı” yürütülüyor. Proje kapsamında elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirleri aranıyor. Başarılı olan fikre ise 300 bin TL ödül verilecek. Programa başvurular 20 Aralık Pazar günüe kadar ELDER ve ODTÜ TEKNOKENT’in sosyal medya hesaplarından paylaşacağı link üzerinden gerçekleştirilebilecek. 

SEKTÖRE YENİ GİRİŞİMCİLER KAZANDIRMAYA HAZIRLANIYORLAR  

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, “ELDER, EPDK ve ODTÜ Teknokent güçlerini birleştirerek enerji sektörüne yeni girişimciler kazandırmaya hazırlanıyor. Enerji altyapılarında milli sistemlerin kullanılması, stratejik önemi olan projelerin artırılması iş birliğimizin öncelikle hedefleri ve planları arasında yer alıyor.  Fikir üreten girişimciler önem kazanacak. Türkiye ve yakın coğrafyadaki girişimcileri desteklemek amacıyla çeşitli kurumlarla iş birlikleri yapıyoruz. Bizler elektrik dağıtım sektöründeki yenilikçi fikirleri desteklemeye ve bu fikirlerin projelendirilmesine destek sağlayacağız.” dedi. - (AA)


 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 09:56
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Vat

Dergiler