ENERJİ BAKANLIĞI KAMPÜSÜ ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ÜRETECEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kampüsüne güneş enerji santrali kuruldu. Ayrıca e-şarj istasyonu ve elektrikli araçlar kullanımına sunuldu.

ENERJİ BAKANLIĞI KAMPÜSÜ ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ÜRETECEK
Robot Zirvesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kampüsünde kurulan güneş enerji santrali bir yıl içerisinde tamamlandı ve devreye alındı. Açılışına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı ve açılıştan fotoğraflar paylaştı. Dönmez, “Bakanlığımız yenilenebilir enerjiyle aydınlanacak. Bugün, Güneş Enerji Santralimizin ve e-şarj istasyonumuzun açılışını yaptık. Hem Bakanlığımızın enerjisini hem de elektrikli araçlarımızın şarjlarını yenilenebilir kaynaklardan elde etmeye başladık.” dedi. 

GES PROJESİ 999 KWH KURULU GÜCE SAHİP 

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı kampüsünde devreye alınan güneş enerji santrali, 999 kilovat kurulu güce sahip. Proje, 7 binada 5 bin 29 metrekare çatı, 2 binada 165 metrekare cephe ve 353 metrekare otopark üstü olmak üzere toplam 5 bin 547 metrekarelik bir alana kuruldu. Proje kapsamında toplam 2 bin 872 adet güneş paneli kullanıldı.


YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını