ENERGON TÜRKİYE’DE LİTYUM-İYON AKÜ ÜRETECEK

Türkiye pazarına giriş yapan Energon, inovatif çözümleriyle Türkiye’de lityum-iyon akü üretmeye hazırlanıyor.

ENERGON TÜRKİYE’DE LİTYUM-İYON AKÜ ÜRETECEK
Robot Zirvesi

Energon, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Bölgedeki faaliyetleri için stratejik üs olarak Türkiye’yi seçen şirket, uluslararası pazarlara açılmak için Türkiye’yi önemli bir merkez olarak görüyor. Geçtiğimiz yıl Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki operasyonlarının merkezi olarak Türkiye'yi belirleyen Energon, Sahra Altı bölgesindeki operasyonları için ise Güney Afrika’yı tercih etti.1

“LİTYUM-İYON SERİSİ ÜRETİMİ ÖNEMLİ BİR DEĞER OLACAK”

Energon Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Andrey Shukevich, elde ettikleri başarının iş ortakları ile güçlü iletişimin bir sonucu olduğunu vurgulayarak, “Hem Ar-Ge girişimlerimiz, hem de bu sektörler ile işbirliklerimiz sonucu elde ettiğimiz birikimi, iş ortaklarımıza sürdürülebilir fayda ve kârlılık yaratmak için kullanıyoruz. Bu sebeple enerji ve depolama sistemlerinde odaklı ve rakipsiz bir hizmet sunuyoruz.” sözlerini kaydetti.
“Türkiye endüstriyel sektörlerin yükselen yıldızı.” diyen Shukevic, şöyle devam etti: “Biz de Türkiye ekonomisine elimizden geldiğince katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Bu sebeple 2022 yılında Türkiye’de üretim için hazırlıklara başladık. Gelecekte endüstride önemli bir yere geleceğine inandığımız lityum-iyon serisi akülerin Türkiye’de üretiminin çok önemli bir değer olacağını düşünüyoruz. Türkiye’de üretilen aküler; Afrika, Asya ve Doğu Avrupa pazarlarında boy gösterecek ve Türkiye ekonomisine değer kazandıracak. Pandemi şartlarında yakın tedarikin önemi arttı. Uzun teslimat periyotlarında ve navlun fiyatlarında ciddi artışlar oldu. Bu gibi faktörler, Türkiye’de üretim kararı almamızda etkili oldu.”

TÜRKİYE ENERGON İÇİN ÇOK ÖNEMLİ PAZAR 

Energon Türkiye Ülke Müdürü Can Yaşar ise, Türkiye’nin Energon için çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayarak, “Endüstriyel gelişim alanında Türkiye’nin müthiş bir potansiyeli var. Biz de bu alandaki potansiyelin değerlendirilmesi için tüm enstrümanlarımız ile hazırız. Bugüne kadar Türkiye’de 170 binden fazla aküyü son kullanıcılar ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kısa sürede ulaştığımız bu satış hacmi, bizi motive eden, attığımız adımların doğru olduğunu gösteren önemli bir başarıdır.” ifadelerini kullandı.
Yaşar, şunları kaydetti: “Yaptığımız iş, hayatın kendisiyle ve devamlılığıyla alakalı. Kritik uygulama ve iş kollarından birçoğu enerji kesintilerini tolere edemiyor. Biz de Energon ailesi olarak bu noktada devreye giriyoruz. İş ortaklarımızın kesintisiz enerji ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu önemli uygulamalarda, kalite, feragat edebileceğiniz bir husus asla değildir. Geniş ve güvenilir ürün gamımız, danışmanlık hizmetlerimiz ve çeşitli iş alanlarındaki güçlü tecrübemiz ile iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak noktasında hazırız.”


Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 13:55
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını