Enel, Ongrid Hibrit UPS ile evlerde kendi elektriğini üretecek

Enel Enerji, 2020 yılında tüketicilere sunduğu Patentli ongrid Hibrit UPS cihazı ile elektrik üretimi ve yönetimi konusunda sektöre yön vermeye devam ediyor.

Enel, Ongrid Hibrit UPS ile evlerde kendi elektriğini üretecek
Endüstrideara

Enel yüzde 100 yerli üretim olan patentli ongrıd hibrit ups ile kesintisiz elektrik üretiminde yeni ufuklar açıyor.

Türkiye’de 30 yıldır Kesintisiz Güç Kaynakları ve Solar enerji alanında tek %100 yerli ve entegre üretim tesisine sahip marka olan Enel Enerji Ev/Ofis gibi yaşam alanlarında sorunsuz ve temiz elektrik ihtiyacını kesintisiz bir şekilde kullanabilmek için geliştirdiği ongrid Hibrit UPS ile elektriği kesintisiz sağlıyor, elektrik sorunlarına son veriyor ve temiz bir elektrik sunuyor. 
Ongrid Hibrit UPS ürünü, elektrik üretiyor, ürettiği elektrikle öz tüketim yapıyor, fazlasını akülerde depoluyor ve kalan elektriği şebekeye vererek mahsup yapıyor ve elektrik faturasını düşürüyor. 

Enel Kütahya’da kurulu 44.000 m2 entegre üretim tesisinde Türkiye’nin ve Enel’in yetiştirdiği alanında üst düzey bilgi ve birikime sahip uzman mühendis ve teknik kadrosu ile fabrika, kurumlar, orta ve büyük ölçekli işletmeler, solar tarlalar için geliştirdiği Solar İnverter ve Merkezi Solar İnverter çözümleriyle de geleceğin enerji sistemlerini tasarlıyor, üretiyor ve sizlere sunuyor.

Ongrid HİBRİT UPS NEDİR? 

Güneş ve rüzgar tabanlı sistemler ve yenilenebilir enerji sistemler hem çevre dostu hem de sürdürülebilir bir işletim sağlamasından dolayı gelecek açısından oldukça değerli olarak görülüyor.  
Ancak bahsi geçen alternatif enerji kaynaklarının birçoğu doğa koşullarına son derece bağımlı durumdadır. Bu sebeple bahsi geçen kaynaklar ile üretilen enerji sezonluk, günlük ve hatta anlık olarak bile büyük değişimler gösterebiliyor. Bu durum da üretilen elektriğin genel enerji talebi ile tam olarak örtüşmemesine neden olabiliyor. Bu açıdan bahsi geçen kaynakların değişen yapılarından kaynaklanan sorunlar, bu kaynakların hibrit olarak kullanılması ile birlikte çözümlenebiliyor. 

Regeneratig özelliği sayesinde çift yönlü enerji depolama yapabilen ongrid Hibrit UPS hem onGrid (şebekeye bağlı) hem offGrid (şebekeden bağımsız) çalışabilmektedir. MPTT (Maximum Power-Point Tracker) ünitesi sayesinde fotovoltaik güneş panellerinden elde edilen elektrik enerjisini en üst seviyeye çıkartmak, doğrultucu ünitesini ve evirici ünitesini beslemek mümkün hale gelmiştir. Dolayısı ile fotovoltaik güneş panellerinden elde edilen elektrik yükler için kullanılabilir, akülerde depolanabilir ve fazla enerjiyi şebekeye geri iletebilirsiniz. Akülerde depolanan enerji kullanıcı isteği ile akşam saatlerinde yükler için kullanılabilir. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 16:52
YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını