ELİN ENERJİ’DEN KAPASİTE ARTIRIMI İÇİN ÖNEMLİ ANLAŞMA 

ELİN Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Arda Yalı, 2022 sonunda yıllık 2,5 gigavat üretim kapasitesine ulaşmak için Çinli fotovoltaik modül hat üreticisi SC Solar ile üretim hattı alım sözleşmesi imzaladıklarını bildirdi.

ELİN ENERJİ’DEN KAPASİTE ARTIRIMI İÇİN ÖNEMLİ ANLAŞMA 
Endüstri 40 Zirvesi

Elin Enerji 2022 yılı sonunda üretim kapasitesini 2,5 gigavata çıkarmaya hazırlanıyor. Bu hedefine ulaşmak içinse Çinli fotovoltaik modül hat üreticisi SC Solar ile üretim hattı alım sözleşmesi imzaladı. 

“KAPASİTEMİZİ ARTIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren ELİN Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Arda Yalı, “Yurt içi ve bölgedeki güneş paneli talebini karşılamak için son 9 ay içerisinde 3'üncü kez kapasite artışına gittik. Türkiye, mevcut durumda Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi ülke konumuna ulaştı. Elin Enerji olarak iç talep ve ihracat pazarındaki yoğun talebi daha hızlı karşılayabilmek için kapasite artışı kararı aldık. 2017 yılında Ankara'da faaliyete geçirmiş olduğumuz 40 bin metrekare alana sahip son teknolojiye sahip fabrikamızda 2022 yılı sonu itibarıyla yıllık 2,5 gigavat kapasiteye erişmek için üretim hattımızın kapasitesini yüzde 50 artırdık. Bu artışla 750 milyon dolarlık ithalatı engelleyeceğiz. Bu hedefimize ulaşmak için Çinli fotovoltaik modül hat üreticisi SC Solar ile üretim hattı alım sözleşmesi imzaladık. Yakın zamanda ihracat pazarını genişleterek "Türk Malı" güneş panellerini, Avrupa ve ABD'ye ihraç edeceğiz” dedi. (AA)

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını