ELEKTRİK SEKTÖRÜNDE DEV DİJİTALLEŞME YATIRIMI

Cengiz ve Koloğlu’nun Elektrik Şirketleri Oracle ile geniş kapsamlı bir dönüşüm projesi gerçekleştirdi. Bu proje sayesinde elektrik sektöründe dijital dönüşüm daimi ve sınırsız olacak.

ELEKTRİK SEKTÖRÜNDE DEV DİJİTALLEŞME YATIRIMI
Enerji Zirvesi

Cengiz ve Koloğlu, Türkiye’nin üç bölgesinde 84 milyon tüketiciye elektrik satış ve dağıtım hizmeti gerçekleştiriyor. Firma çatısı altında faaliyet gösteren 6 şirket, Türkiye’de geniş çaplı bir dönüşüm projesine imza atmak amacıyla Oracle ile bir araya geldi. Bu proje kapsamında kesintisiz enerji ve yüksek müşteri memnuniyeti hedefleniyor. Teknolojik dönüşümün ikinci fazı imzalandı ve dijital dönüşüm başladı. 

YENİLİKÇİ ADIMLAR PEŞ PEŞE GELECEK    

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CK Enerji Grup Koordinatörü Utku Guruşçu “Grup bünyesinde başlattığımız teknolojik dönüşümün ilk fazı tamamlanmıştı. Projenin ikinci fazında ise bir ilke imza atıldı. Tüm gereksinimlerimizi karşılamak için yeni anlaşma gerçekleştirdik. Bu anlaşma ile sektörün lider şirketi olarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı ve yenilikçi adımları peş peşe atmayı hedefliyoruz. Özellikle iş zekası, ileri analitik çözümleri ve mobilize alanında yeni çözümler ortaya koyacağız.” dedi. 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını