EKVATOR ENERJİ’DEN IĞDIR’A HES YATIRIMI

Ekvator Enerji Grubu, ülkemizin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi yatırımlarını sürdürüyor. Ekvator Enerji Grubu, Iğdır’da 9,36 MW kurulu güce sahip olan Bayra Hidroelektrik Santrali’ni satın aldı.

EKVATOR ENERJİ’DEN IĞDIR’A HES YATIRIMI
Endüstrideara

Ekvator Enerji Grubu, 10. Santral yatırımını Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde yer alan Bayra Hidroelektrik Santrali’ni satın alarak yaptı. 9,36 MW kurulu güce sahip Bayra HES ile ortalama 3.702 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanması ve 470.914 adet ağacın çevreye sağlayacağı katkıya denk karbon salınımının azaltılması amaçlanıyor.

Ekvator Enerji Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakkı Kubilay Şakar yeni yatırım ile ilgili olarak “Ülkemizin farklı bölgelerinde yenilenebilir enerji kaynaklı santral yatırımlarımıza devam ediyoruz. Iğdır’daki 9,36 MW kurulu güce sahip yeni santralimiz ile 10. Santral yatırımımızı gerçekleştirerek toplam kurulu gücümüzü 103,08 MW’a çıkardık. Tüm santrallerimizden elde edilen elektrik üretimi doğrultusunda 6.878.304 adet ağacın çevreye sağladığı faydaya denk 144.444 ton karbon emisyonu azaltımı ile daha yeşil bir dünya için üzerimize düşeni yapmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını