EKVATOR ENERJİ GRUBU’NDAN 3. SANTRAL YATIRIMI

Ekvator Enerji Grubu’nun yeni yatırımı olan Yılmaz GES 6,88 MW kurulu gücüyle yılda 6.509 ton karbon salınımını engellemeyi hedefliyor.

EKVATOR ENERJİ GRUBU’NDAN 3. SANTRAL YATIRIMI
Enerji Zirvesi

Ekvator Enerji Grubu, Şanlıurfa ilinde Yılmaz GES projesini hayata geçirdi. Proje, 100.272 m2 üzerinde kurulu olup santralde toplam 25 bin 944 adet güneş paneli kullanıldı. 6,88 MW kurulu güce sahip olan Yılmaz Güneş Santrali’ni satın alarak elektrik üretim gücünü artırdı. Bu sayede, ortalama 2.436 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanması ve 309.981 adet ağacın çevreye sağlayacağı katkıya denk karbon salınımının azaltmayı hedefliyor. 

“PORTFÖYÜMÜZE YILMAZ GES PROJESİNİ DAHİL ETTİK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Ekvator Enerji Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Kubilay Şakar, “Ekvator Enerji olarak portföyümüze üçüncü GES projesini kattık. Konya’da 235 bin m2 üzerinde kurulu ve Şanlıurfa’da 60 bin m2 alan üzerinde kurulu iki santralimiz bulunuyor. Son olarak ise portföyümüze 100 bin m2 alan üzerinde kurulu olan Yılmaz Güneş Santrali’ni dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu yatırımımızla birlikte toplamda 21,14 MW kurulu güce ulaştık. Santrallerimizden elde edilen elektrik üretimi ile yılda toplam 962 bin 495 adet ağacın çevreye sağladığı faydaya denk karbon salınımının azaltılmasına katkıda bulunuyoruz” dedi. 

YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını