banner1339
x

EDAŞ'TAN BATARYA MÜJDESİ

EnerjiSa dağıtım şirketleri bünyesinde bulunan Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Kimyasal Enerji Depolama Projesi’ne (KEDEP) 100 haneye kadar besleme gücündeki iki ayrı bataryanın önümüzdeki mart ayında Gazi Teknoparktaki mikro şebekeye kurulacağını duyurdu.

EDAŞ'TAN BATARYA MÜJDESİ
Endüstri 40 Zirvesi

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Başkent EDAŞ), Türkiye elektrik dağıtım sektöründe depolama alanında yapılan ilk ve en kapsamlı proje olan Kimyasal Enerji Depolama Projesi’ne (KEDEP), katılan ilk elektrik dağıtım şirketlerinden biri oldu. Ağustos 2018’de başlatılan ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin (ELDER) koordinatörlüğünde yürütülen projeye Altınay grup ile birlikte giren ve geçtiğimiz ay Altınay Batarya Çözümleri ile ölçeklenebilir enerji depolama sistemi geliştirilmesi ve üretilmesi anlaşmasına imza atan Başkent EDAŞ, proje kapsamında ölçeklenebilir depolama sistemi ile mikro şebekelerde enerji depolama uygulamasını inceleyecek.

4.3 milyon TL bütçeye sahip olan proje dahilinde, 100 haneye kadar besleme gücündeki 105 kWh ve 315 kWh gücünde iki ayrı batarya çözümü üretilecek ve Mart 2021 tarihi itibariyle Gazi Teknopark bünyesinde yer alan mikro şebeke kurulumu tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 19:48
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını