banner1322
x

ECZACIBAŞI TOPLULUĞU’NDAN 14’ÜNCÜ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

Eczacıbaşı Topluluğu 14’üncü Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı. Topluluk, 2022 yılını sürdürülebilirlik alanında seferberlik dönemi olarak ilan etti.

ECZACIBAŞI TOPLULUĞU’NDAN 14’ÜNCÜ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU
Enerji Zirvesi

Eczacıbaşı topluluğu, sürdürülebilirlik performansıyla ilgili olarak 14’üncü kez raporunu yayımladı. Rapor, Küresel Raporlama Kriterleri’ne (GRI) ve Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Paydaş Kapitalizmi Göstergeleri’ne göre hazırlandı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi Atalay Gümrah, "2022 yılını sürdürülebilirlik kapsamında bir seferberlik dönemi olarak görüyor, değerlendiriyoruz. Hem kurumlarımızdaki rollerimizle hem de bireysel tüketim alışkanlıklarımızda bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Çalışmalarımızın hedefimize ulaşması konusunda bize katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi. 

“EMİSYON AZALTIMI İÇİN GELİŞEN TEKNOLOJİLERİ TAKİP EDİYORUZ”

Gümrah, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “2021 Topluluk Sürdürülebilirlik Raporunda, geçtiğimiz yıl başlattığımız WEF Paydaş Kapitalizmi Göstergeleri’ni uygulamaya devam ettik. Düşük karbon ekonomisine geçiş çabasının bir parçası olduğumuzu biliyoruz. Yönetim yaklaşımında sorumlu kaynak kullanımını esas alan, işin, toplumun ve dünyanın geleceği için tasarlanan yönetim kararlarını önceliklendiriyoruz. Küresel ısınmanın 1,5 santigrat derece ile sınırlandırılması için düşük karbon ekonomisine geçiş çabasının bir parçası olduğumuzu biliyoruz. Topluluğumuzda emisyon azaltımı için gelişen teknolojileri takip ediyoruz. Var olan düşük karbonlu teknolojileri hızla uyarlıyoruz. Üretim tesislerimizde öz tüketimde kullanılacak güneş başta olmak üzere, yenilenebilir enerji yatırımlarımıza hız veriyoruz." (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 10:34
YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını