banner1322
x

EBRD SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖDÜLLERİ VERİLDİ 

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin sponsoru olduğu EBRD Sürdürülebilirlik Ödülleri töreni, Fas’ın Marakeş şehrinde gerçekleştirildi. 

EBRD SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖDÜLLERİ VERİLDİ 
Endüstrideara

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Sürdürülebilirlik Ödülleri, 10-12 Mayıs tarihleri arasında Fas'ın Marakeş şehrinde düzenlenen törende sahiplerini buldu. Vigeo Eiris raporuna göre sürdürülebilirlikte dünyanın önde gelen 50 şirketi arasında yer alan Akfen Yenilenebilir Enerji organizasyonun sponsoru oldu. 

“ÇALKANTILI BİR DÜNYADA ZORLUKLARA CEVAP VERMEK”

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını Türkiye ekonomisine kazandırmak üzere yatırımlarını aralıksız sürdüren, Vigeo Eiris raporuna göre sürdürülebilirlikte dünyanın önde gelen 50 şirketi arasında bulunan Akfen Yenilenebilir Enerji’nin sponsoru olduğu Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Sürdürülebilirlik Ödülleri töreni Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlendi. Bu yılın teması ise “Çalkantılı bir dünyada zorluklara cevap vermek” olarak belirlendi. 

“KARBONDİOKSİT TÜKETİMİNİN AZALTILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ödül töreninde konuşma gerçekleştiren Akfen Holding Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Gülbin Uzuner Bekit, “Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve insanı odağına alan projeler Türkiye’nin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasında itici güçlerinden oluşuyor. Sürdürülebilirlik Akfen’in kurulduğu günden bu yana genlerinden olan bir kavram. Ayrıca Birleşmiş Milletler’in Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni Türkiye’de 2010 yılında imzalayan ilk Holding unvanına da sahip. Temiz ve erişilebilir enerji üretimi, temiz su ve sanitasyon ile son olarak karbondioksit tüketiminin azaltılması hedeflerimize konsantre bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hedeflerimizin ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasında itici güç rolü oynaması bizi heyecanlandırıyor” dedi. 

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını