banner1160
x

DÜNYA YENİ ENERJİLİ ARAÇ KONGRESİ DÜZENLENDİ

Çin, dünyanın en büyük yeni enerji araç pazarı etkinliğine ev sahipliği yaptı. Organizasyon 2021 Dünya Yeni Enerjili Araç Kongresi (WNEVC) Çin’in güneyindeki Hainan eyaletinde düzenlendi.

DÜNYA YENİ ENERJİLİ ARAÇ KONGRESİ DÜZENLENDİ
Endüstrideara

WNEVC 2021, Çin Bilim ve Teknoloji Derneği’nin yanı sıra aralarında Hainan eyalet yönetimi ve Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın da bulunduğu çok sayıda devlet kuruluşuyla ortaklaşa düzenleniyor. Organizasyonun teması ise belirlendi. Hedef piyasayı açılmayı kapsamlı bir şekilde teşvik etmek olarak belirlenirken endüstriler arası entegrasyonu hızlandırılması ve ortaklaşa karbon nötrlüğü sağlanması isteniyor. 

ETKİNLİKLER VE SERGİLER DÜZENLENECEK 

Üç gün boyunca devam edecek olan organizasyon kapsamında çeşitli forumlar, etkinlikler, zirveler ve sergiler düzenlenecek. Uluslararası platformdan 1000’den fazla devlet görevlisinin katılacak. Otomobil üreticisi kuruluş yöneticilerinin katılacağı etkinlikte; NEV endüstrisi, ilgili teknolojiler ve geleceğe odaklı sürdürülebilir taşımacılık gibi çeşitli konularda çeşitli oturumlar ve konuşmalar yapılacak. 
 

YORUM EKLE

Aemot

Aha

Dergiler