banner1322
x

DÖNMEZ'DEN ADANA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dağıtım şirketinin Adana'da gelecek 5 yılda yapacağı 750 milyon liralık yatırımla 6 yeni ilçeye ve eksik mahallelere doğal gaz ulaştırılacağını söyledi.

DÖNMEZ'DEN ADANA'YA DOĞALGAZ MÜJDESİ
Makine Zirvesi

Bakan Dönmez, Adana Valiliğinde düzenlenen Enerji Koordinasyon Toplantısına katılarak şehrin enerjiyle ilgili sorunlarını değerlendirdi. Dönmez, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu. “Adana sanayi, tarım ve turizm ile öne çıkan şehirlerimizden biridir. Adana’nın enerji arz güvenliği, elektrik ve doğal gaza kesintisiz ve kaliteli bir şekilde ulaşması bizim için çok önemlidir. Adana’ya doğal gaz 2009 yılında gelmişti. Şimdi doğal gaz dağıtım şirketi önümüzdeki 5 yıl içerisinde Adana’ya 750 milyon TL yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu yatırımla hem 6 ilçemize hem de mevcut doğal gaz kullanan ilçelerimizin eksik mahallelerine şebekeyi ulaştıracağız" dedi. 

"ADANA'YA 1 MİLYAR 425 MİLYON TL ELEKTRİK DAĞITIM ŞEBEKESİ YATIRIMI PLANLANDI"

Bakan Dönmez, "Bugün Seyhan'da kurulu olan hidroelektrik santralimizi ziyaret edeceğiz. Bu santral tam 65 yaşında. Şu anda Türkiye'de çalışan en eski hidroelektrik santrali olma özelliği taşıyor. İlk santrali burada kurmuşuz ve hala çalışıyor.  Adana'da artan enerji talebini kesintisiz ve kaliteli bir şekilde karşılamak bizim sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Bunu gerek üretim tarafında üretim tesislerimiz gerek ana iletim hatları işleten TEİAŞ, gerekse de şehir içerisinde elektrik dağıtımı yapan Toroslar EDAŞ üzerinden bu kesintisiz enerji hizmetini vermeye çalışıyoruz." ifadesini kullandı.
 

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını