DİTAŞ’A ENERJİ KULLANIMI KONUSUNDA ISO 50001 BELGESİ

Türkiye'nin en büyük araç üreticilerinin "A" sınıfı tedarikçisi olan DİTAŞ, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

DİTAŞ’A ENERJİ KULLANIMI KONUSUNDA ISO 50001 BELGESİ
Robot Zirvesi

Otomotiv sanayine kaliteli, teknolojik ve yenilikçi direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları sunan DİTAŞ, aynı zamanda enerji verimliliğinin artırılması konusunda önemli adımlar atıyor. DİTAŞ, son olarak küresel ölçekte enerji mevzuatına uyumun sistematikleştirilmesi ve enerji verimliliğinin artırılmasına katkı sağlanması amacına ulaşmak için ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı. 

SEKTÖRÜNDE ISO 50001 BELGESİNE SAHİP TEK ŞİRKET 

DİTAŞ, enerji kullanımının azaltılarak, tasarrufun sağlanması, karbon ayak izinin küçülmesine ve doğal çevrenin korunmasına katkı sağlayan ISO 50001 Belgesi’ni almaya hak kazandı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren DİTAŞ Genel Müdürü Osman Sever, “BM’nin kalkınma hedefleri, Doğan Holding’e ait değerleri ve DİTAŞ’ın hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleceğe yatırım için çevresel etkiyi en aza indirmeye çalışıyoruz. Çevre politikaları kapsamında enerji ve sera gazı yönetimi, atık yönetimi, su yönetimi ve biyoçeşitlilik konularına odaklanıyoruz. Çalışmalarımızı da bu amacımıza ulaşmak için yürütüyoruz. Çevre, kalite ve enerji sertifikaları ile de belgelemeyi hedefliyoruz. İklim değişikliği ve pandemi koşulları gibi çevresel krizlerin artmasının yeşil dönüşüm sürecinde hızlı aksiyon almalarına neden oluyor. 24 ay içerisinde alınması öngörülen belge için gerekli çalışmaların yapılarak 6 ay içerisinde almaya hak kazanıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını