Dijitalleşme yatırımlarının sonuçlarını 2020’nin 2.yarısından itibaren almaya başlayacaklar

Toyotetsu Otomotiv Genel Müdür Orçun Yöntem, Son iki yıldır dijitalleşmeye yönelik çalışmalarının hat verimliliklerine yönelik pozitif etkilerini 2.yarıyıldan itibaren almaya başlayacaklarını söyledi.

Dijitalleşme yatırımlarının sonuçlarını 2020’nin 2.yarısından itibaren almaya başlayacaklar
Robot Zirvesi

Toyotetsu Otomotiv Mühendislik, Ar-Ge, Bakım ve Kalıp fabrikasından sorumlu Genel Müdürü Orçun Yöntem, fabrikadaki dijitalleşme süreci hakkında bilgiler verdi.  Son iki yıldır fabrikanın dijitalleşmesine yönelik kapsamlı bir çalışma ve yatırım içerisinde olduğunu belirten Yöntem, bu çalışmaların avantajlarını anlattı. 

SON İKİ YILDIR DİJİTALLEŞMEYE YÖNELİK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Son iki yıldır fabrikamızın dijitalleşmesine yönelik kapsamlı bir çalışma ve yatırım içerisindeyiz. 2020 yılının ikinci yarısında şirket olarak yaptığımız çalışmaların sonuçlarını görmeye başlayacağız. Dijitalleşme süreci ile beraber hem en doğru veriyi kolay ve çok hızlı bir şekilde ilgililerin ulaşmasını sağlıyoruz hem de odaklanmamız gereken spesifik noktalara yine çok hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Bu iyileştirmelerin hem çalışan hem de hat verimliliklerine olan pozitif etkilerini görmeye başladık.Yine bu dönem de bakım ekibimizin dijitalleşmesine yönelik yatırımımızı da yılın ilk yarısında tamamladık ve yine yılın 2. yarısından itibaren kullanıma geçmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda pres hatlarımızda gerçekleştirdiğimiz yeni yazılım ve sensörler ile arıza çıkaracak noktaları çok önceden bize bildirecek alarm sistemini devreye almaya başladık. Fabrikamız 3 vardiya üzerinden 6 gün çalıştığı için bu sisteme çok önem veriyoruz. Covid-19 salgını süresi boyunca gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sayesinde ilgili birimler tüm verilere evlerinden ulaşabildiler, teknik çalışanlarımız 2 ay boyunca teknik çalışmalarına evden yazılımlarla devam ettiler. Çalışanlara ise dijital ortamda hem çeşitli konularda eğitimler gerçekleştirdik hem de sağlık süreçlerini takip ettik. Üretimimizin 11 Mayıs itibariyle başlamasıyla pandemi öncesine göre daha düşük üretim adetlerinden faydalanarak gerçekleştirdiğimiz yazılım ve iyileştirmeleri test etme imkanını bulduk.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 11:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şaban Özgün
Şaban Özgün - 2 yıl Önce

Orçun bey ve ekibini tebrik ederim

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını