Dijital Dönüşümde eski teknoloji ve yetenek eksikliği giderilmeli

Veeam 2020 Veri Koruma Trendleri Raporu’nu açıkladı ve dijital dönüşümün en önemli engellerin eski teknolojilerin ve yetenek eksikliğini olduğunu söyledi.

Dijital Dönüşümde eski teknoloji ve yetenek eksikliği giderilmeli
Robot Zirvesi

Veeam 2020 Veri Koruma Trendleri Raporunu açıkladı. Rapora göre küresel işletmeler dijital dönüşümü benimsiyor ancak hala eski çözümlerle verilerini korumaya ve yönetmeye çalışıyor. Bu engelin ortadan kaldırılması için ileri teknoloji ürünler tercih edilmeli ve yetenek eksikliği ortadan kaldırılmalı. Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, yayınlanan sektör raporuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. 

DİJİTAL DÖNÜŞÜM ÜST YÖNETİMİN EN ÖNEMLİ GÜNDEMİ 

Kuruluşlar, operasyonlarını dönüştürmek ve özellikle müşteri hizmetlerinde yeni bir çağ başlatıyor. Dolayısıyla dijital dönüşüm üst yönetimin en önemli konusuna dönüştü. Yapılan yatırımlarda bu ilginin doğruluğunu ortaya koyuyor. IDC araştırmalarına göre 2020 – 2023 yılları içerisinde bu yatırımların 7.4 trilyon dolara yaklaşması öngörülüyor. Ancak kuruluşlar BT yetenek ve uzmanlık eksikliği sebebiyle yüzde 44 oranında başarıya ulaşılamıyor. Her 10 şirketten biri ise yüz binlerce dolara mal olan beklenmedik kesintilere maruz kalıyor. Teknoloji ilerliyor, değişiyor ve iş yapış şekilleri dönüşüme uğruyor. Tüm kuruluşlar iş yapış şekillerinin değişmesini benimsiyor. İşletmelerin hedeflerine giden yolda nerede olduğunu görmek için BT ortamına bakması önem kazanıyor. Şirketlerin en zayıf noktalarından biri hibrit bulut üzerinden verilerin korunması ve yönetilmesi konusu. İş dünyası liderleri bu durumu fark etmedikçe dijital dönüşüm gerçekleşmeyecektir.
 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 14:14
YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını