Dicle Elektrik ve Dicle Üniversitesi arasında önemli iş birliği

Güneydoğu'da 6 ile hizmet veren Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) ile Dicle Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde okumakta öğrenciler için ortak eğitim programına imza attı.

Dicle Elektrik ve Dicle Üniversitesi arasında önemli iş birliği
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Güneydoğu'da 6 ile hizmet veren Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) ile Dicle Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde okumakta öğrenciler için ortak eğitim programına imza attı.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sektörde ilk kez gerçekleştirilen "Elektrik Dağıtım Sektörü Eğitimi" ile alanlarında uzman Dicle Elektrik mühendisleri, üniversitenin elektrik ve elektronik mühendisliği 4'üncü sınıf öğrencilerine, 12 haftalık eğitim programıyla sektörün genel işleyişi ve dağıtım hizmetlerini anlatacak.

Söz konusu programın ilk dersini ise Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel verdi.

Program kapsamında Dicle Elektrik'te görevli uzman yöneticiler tarafından mevzuat, proje ve proje okuma, dağıtım merkezleri ve trafoları, topraklamalar, arıza çeşitleri, koruma ve ölçü sistemleri, dağıtım sektöründe yeni teknolojiler ile web uygulamaları hakkında seminerler düzenlenecek. Enerji şirketine teknik geziler gerçekleştirilerek, ders konuları pratikte ve yerinde görülebilecek.

Programa katılarak başarı gösteren öğrencilere eğitim sonunda sertifikaları verilecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 14:21
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını