banner1322
x

Dicle Elektrik'ten "Her ay bir kitap" projesi başladı

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, firmada staj gören meslek lisesi öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı geliştirmek gayesiyle "Her ay bir kitap" projesini devreye soktu.

Dicle Elektrik'ten "Her ay bir kitap" projesi başladı
Endüstri 40 Zirvesi

İZMİR (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, firmada staj gören meslek lisesi öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı geliştirmek gayesiyle "Her ay bir kitap" projesini devreye soktu.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamaya göre, projenin Güneydoğu'daki 6 ile dağıtım hizmeti sunan Dicle Elektrik'in insan kaynakları birimi tarafından hazırlandığı açıklandı.

Proje için bazı yayın evleriyle görüşme gerçekleştirilerek Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli dünya klasikleri ile Türk Dil Kurumundan ödül almış kitapların temin edildiği belirtilen açıklamada, kitapların 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle tatilde okumaları için 6 ildeki Dicle Elektrik iş yerlerinde staj yapan 86 öğrenciye dağıtıldığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Dicle Elektrik İnsan Kaynakları Müdürü Betül Güneş, stajyerlerine verdikleri kitapların bundan sonraki süreçte her ay yenileneceğini belirtti.

Böylece stajları bitene değin her öğrencinin ayda bir kitap okumasının sağlanacağına dikkat çekenGüneş, "Bu proje Diyarbakır ile birlikte sorumluluk bölgemizdeki Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta da eş zamanlı olarak uygulamaya konuldu. Bu illere yeterli sayıda kitap gönderdik. Projeye süreklilik kazandırmak istiyoruz. Bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğumuz bu projeyi önümüzdeki yıllarda daha da geliştirerek devam ettirmeyi planlıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 16:37
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını