DEDEMAN ELEKTRİK TÜKETİMİNİ YEŞİL ENERJİDEN KARŞILAYACAK

Dedeman Hotels & Resorts International, CK Enerji ile yaptığı iş birliğiyle kapsamında Türkiye’deki tüm otellerinde kullandığı enerjinin yüzde 100’ünü yeşil enerji kaynaklarından karşılayacak.

DEDEMAN ELEKTRİK TÜKETİMİNİ YEŞİL ENERJİDEN KARŞILAYACAK
Endüstrideara

Dedeman Hotels & Resorts International, çevresel etkileri yönetebilmek, karbon emisyonunu azaltmak, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kullanımını desteklemek için CK Enerji ile iş birliği gerçekleştirdi. Anlaşma kapsamında yurtiçi otellerinin tamamında tüketilen elektriği, yüzde yüz yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacak. 

20 MİLYON KWH’LİK TÜKETİM YEŞİL ENERJİDEN SAĞLANCAK 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Dedeman Hotels & Resorts International Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Serdar Küçükyıldız, “Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile sürdürülebilir bir dünya için yeni bir adım daha atıyoruz. İklim krizi etkilerini her yıl çok daha fazla hissediyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda çeşitli projeler hazırlıyoruz. CK Enerji ile bu konuyla ilgili bir anlaşma gerçekleştirdik. Bu anlaşma kapsamında otellerimizin tamamında kullandığımız elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından alacağız. Aldığımız bu karar ile tüm yurtiçi otellerimiz, uluslararası geçerliliği bulunan bir sertifikasyon sistemi olan Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası’nı (I-REC) almış oldu. Dedeman Hotels & Resorts International olarak, fosil yakıt, doğal gaz, kömür gibi kaynaklardan üretilen elektriğin karbon salınımını yüzde 99’un üzerinde azaltmış olma hedefimizin yanında, yıllık 20 milyon KWh’yi bulan elektrik tüketimimizin tamamını yeşil enerji kaynaklarından karşılayacağız” dedi.  

“KÜRESEL İKLİM KRİZİ KAYBEDİLECEK ZAMANIMIZ KALMADIĞINI GÖSTERİYOR”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CK Enerji Regülasyon Direktörü Fidan Öztürk, “Elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifikasyon sistemi I-REC’i müşterileri için temin ediyoruz. Küresel iklim krizi etkilerini her geçen gün daha çok gösteriyor. Bu sebeple kaybedecek zamanımız kalmıyor. CK Enerji olarak biz de bu süreçte müşterilerimizin yanında yer alıyor. Çevresel sürdürülebilirlik politikalarına destek vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda yaptığımız iş birliği çerçevesinde Dedeman Hotels & Resorts International, otellerinin elektrik tüketimini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını gösteren I-REC sertifikasını aldı” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2021, 15:54
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını