banner1322
x

CW ENERJİ ATASAN AMBALAJ İÇİN GES KURACAK

CW Enerji, firmaların çatılarını güneş enerji santrali (GES) ile donatmayı sürdürürken, Gaziantep’te faaliyet gösteren Atasan Ambalaj ile de iş birliği yaptı.

CW ENERJİ ATASAN AMBALAJ İÇİN GES KURACAK
Endüstrideara

CW Enerji ve Atasan Ambalaj arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında fabrikanın çatısına güneş enerji santrali kurulumu tamamlandı. 938,5 kWp gücündeki güneş elektrik santrali projesinde 395 Wp gücünde 2 bin 376 adet güneş paneli kullanıldı. 

“BİLİNCİN ARTMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, “Son dönemde yaşadığımız enerji krizleri ve küresel ısınma sebebi ile yenilenebilir enerji kaynakları ön plana çıkıyor. Güneş, tüm dünyanın enerji ihtiyacını karşılayacak önemli bir enerji kaynağıdır. Güneş enerji santrallerinin kurulması, bakımlarının yapılması ve onarımlarının kolay olması ve amorti sürelerinin kısalması gibi birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajların yanı sıra yatırımcılara sağlanan teşvikler sayesinde güneş yatırımları artmaya başladı. Fabrikalar artık kendi enerjisini çevreye olumsuz hiçbir etkisi olmayan güneşten üretmek istiyor. Bu durum ülkemiz adına oldukça sevindirici. Türkiye’de birçok fabrikanın çatısına GES kuruyoruz. Türkiye’de güneş enerjisinden enerji üretimi konusunda bilincin artması için önemli bir gelişme. CW Enerji olarak bilincin artması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.” dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 17:30
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını