ÇORUM EVSEL ATIKLARI ENERJİYE DÖNÜŞTÜRECEK

Çorum Büyükşehir Belediyesi evsel atıkları fermantasyon tekniği ile elektrik enerjisine dönüştürmek amacıyla önemli bir projeye imza attı.

ÇORUM EVSEL ATIKLARI ENERJİYE DÖNÜŞTÜRECEK
Endüstrideara

Çorum Belediyesinin evsel atıkları elektrik enerjisine dönüştürmek amacıyla önemli bir projeyi hayata geçirdi. Biyokütle Enerji Tesisi, elektrik üretmeye başladı. Proje kapsamında evsel atıklar toplanıyor ve fermantasyon tekniği ile elektrik enerjisine dönüştürüyor. Bu sayede 8 bin hanenin ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretilecek. 

“ENERJİ İHTİYACIMIZIN TAMAMINI KENDİMİZ KARŞILAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Çorum Büyükşehir Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Belediye olarak daha önce 4 türbinli rüzgar enerji santrali projesini devreye almıştık. Şimdi ise evsel atıkları elektrik enerjisine dönüştürecek Biyokütle Enerji Santrali projesini hizmete alıyoruz. Bu projelerin yanı sıra güneş enerji santrali ve hidroelektrik santrali kurmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kısa süre içerisinde yatırıma dönüşecek olan projelerimizi belediyemizin yıllık enerji tüketiminin tamamını kendimiz karşılayacağız” dedi. 
 

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını