COPA’DAN ÖNEMLİ GES YATIRIMI

Copa ISI Sistemleri, üretim tesisine güneş enerji santrali kurarak elektrik tüketiminde yılın bir ayı tasarruf etmeye hazırlanıyor.

COPA’DAN ÖNEMLİ GES YATIRIMI
Enerji Zirvesi


COPA Isı Sistemleri, üretim süreçlerinin tamamında sürdürülebilir kaynak kullanımıyla ilgili değerlere odaklandı. COPA Isı Sistemleri, Bursa’da yer alan Minareli Çavuş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisine güneş enerji santralini 2022 yılında tamamlamış olacak.  COPA, GES projesi ile birlikte yıllık enerji tüketiminin yüzde 10’unu üretmeyi ve yılın 1 ayı tasarruf etmeyi hedefliyor.

TESİS 2022 YILINDA TAMAMLANACAK 

COPA Isı Sistemleri, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde hayata geçireceği önemli bir projenin duyurusunu gerçekleştirdi. COPA, Bursa Minareliçavuş Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan üretim tesisinde 2022 yılında tamamlanacak olan güneş enerjisi sisteminin (GES) kurulumuna başladı. COPA, 4 kıtada 40’dan fazla ülkede kullanılan ürünlerini ürettiği tesisinde devreye girecek olan proje ile yıllık enerji tüketiminin %10’unu kendi üretmeyi planlıyor. COPA bu sayede hem üretim süreçlerindeki enerji maliyetlerinden tasarruf edecek hem de çevreci yaklaşımını bir kez daha ortaya koyarak yenilenebilir enerji kaynaklarından da faydalanmaya başlayacak. 
 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını