COCA-COLA İÇECEK 2030 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TAAHHÜTLERİNİ AÇIKLADI

Coca-Cola İçecek (CCI), 2030 için sürdürülebilirlik taahhütlerini açıkladı. CCI, su verimliliğini yüzde 20 artırmayı, yüzde 100 yenilebilir enerjiye geçmeyi ve karbon emisyonları yüzde 13 azaltmayı hedefliyor. 

COCA-COLA İÇECEK 2030 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TAAHHÜTLERİNİ AÇIKLADI
Enerji Zirvesi

Coca-Cola İçecek (CCI), faaliyet gösterdiği 11 ülkede, 10 bin çalışanı ve 100 bine yakın kişiden oluşan dev ekosistemiyle 430 milyonluk bir nüfusa hizmet sunuyor. 2030 sürdürebilirlik taahhütlerini açıklayan Coca-Cola, tüm ambalajlarında en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı, ambalaj toplama sistemi kurmayı, su verimliliğini yüzde 20 artırmayı, su geri kazanım projeleri oluşturmayı, tüm tesislerinde yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi ve karbon emisyonlarını yüzde 13 azaltmayı hedefliyor. İnsan kaynakları konusunda da taahhütlerini açıklayan firmanın gündeminde İnsan Hakları Politikası’na %100 uyum, işte toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, sürdürülebilir kalkınma programları ile 3,5 milyon kişiye ulaşmak gibi maddeler de var. 

“TAAHHÜTLERİMİZİ BAŞLIKLARLA AÇIKLADIK” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CEO Burak Başarır, “CCI olarak 20 yıl önce yayınladığı ilk çevre politikası ile sürdürülebilirlik yolculuğumuza başlamıştık. Çalışanlarımız, toplumumuz, tüketicilerimiz ve müşterilerimiz için her gün daha fazla değer yaratmaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda önemli başarılara ulaştık. Daha çok işimizin olduğunu da biliyoruz. Şimdi önemli bir adım daha atarak 2030 yılı için yeni taahhütler eşliğinde önemli sorumluluklar alıyoruz. Bugüne kadar CCI’ın sosyal, çevresel ve finansal performansını şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde paydaşlarımızla paylaşmaya her zaman özen gösterdik. Hedeflerimize ulaşmanın sürdürülebilirliğin iş stratejimize tam anlamıyla entegrasyonuyla mümkün olduğunu biliyoruz. O nedenle sürdürülebilirlik inisiyatiflerimizi proje olarak değil, iş yapış biçimimizi değiştirmek olarak algılıyoruz. Bu çerçevede ‘Ambalaj, Su, İklim Değişikliği, İnsan Hakları, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ile Toplumsal Yatırımlar’ başlıkları altındaki taahhütlerimizi paylaşmaktan onur duyuyoruz.”
 

YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını