banner1322
x

CK ENERJİ’DEN FETİH TEKSTİL’E YENİLENEBİLİR ENERJİ SERTİFİKASI

Tükettiği elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgelemek isteyen Fetih Tekstil, CK Enerji'ye başvurarak Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası aldı.

CK ENERJİ’DEN FETİH TEKSTİL’E YENİLENEBİLİR ENERJİ SERTİFİKASI
Endüstri 40 Zirvesi

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CK Enerji Ticari Satış ve Fiyatlanma Müdürü Gürkan Sarıgül, “Fetih Tekstil, tükettiği elektriği yenilenebilir enerji kaynaklarından sağladığını belgelemek amacıyla harekete geçti ve CK Enerji’ye başvurdu. Fetih Tekstil gerçekleştirdiği bu çalışma ile uluslararası ticaret ve iş birliği konusunda önemli avantaj elde etti. Firmalar, elektrik tüketiminin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik olacağını taahhüt ederken ihracat imkanlarını artırıyor. Uluslararası finansal kuruluşlarından daha düşük oranlarda kredi alabiliyor.” dedi. 

1 MWH ELEKTRİK KARŞILIĞI SERTİFİKA OLUŞTURULUYOR 

I-REC Yenilebilir Enerjisi Sertifikası RECs International tarafından geliştirildi. Bu sertifika, elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgelerken güneşten rüzgara, hidroelektrikten jeotermale kadar yenilenebilir enerji tesislerinde üretilen her 1 MWH elektrik karşılığında bir sertifika oluşturuluyor. (AA)

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 14:06
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını