banner1322
x

CHP JEOTERMAL ENERJİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU AYDIN'DA

CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu, Aydın bölgesinde saha incelemeleri gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Enerji üretirken çevreye ve doğaya saygı olmalıyız” dedi.

CHP JEOTERMAL ENERJİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU AYDIN'DA
Endüstrideara

CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu üyeleri, Aydın’da saha incelemelerinde bulundu. Çalışma kapsamında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na ziyarette bulundu. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Sahada incelemeler yapacağız. Çalışmalarımızın ardından hazırlayacakları raporu genel başkanlarımıza ileteceğiz. Daha sonra ise konuyu TBMM'de gündeme getireceğiz” dedi. 

“ENERJİ ÜRETİMİNE KARŞI DEĞİLİZ”

Öztunç, “Enerji üretimine karşı değiliz” dedi. Sözlerini ise şu sözlerle sürdürdü: "Enerji üretilmesine karşı değiliz. Enerji üretimi yaparken çevremize ve doğamıza saygılı olmalıyız. İnsanların yaşamlarını kısıtlamadan çalışmalarımızı gerçekleştirmeliyiz. Jeotermaller enerji santralleri sadece çevre açısından değil tarım açısından da sıkıntılı. Bu bölgede dünyanın en güzel inciri yetişiyor. Ancak jeotermal yanlış kullanıldığı için tarım sektörü ve ürünlerin yetişmesi bu durumdan etkileniyor. Jeotermal enerji yenilenebilir enerjidir ama doğru yapılırsa. Maalesef Türkiye'de doğru uygulama yapılmıyor. Dünya standartlarında kullanılmıyor." dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 14:04
YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını