banner1322
x

CEM ÖZKÖK YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

GÜYAD 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yapılan yönetim ve denetim kurulu seçimleri kapsamında yeni kurullar da seçildi. Cem Özkök yeniden GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

CEM ÖZKÖK YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ
Endüstrideara

GÜYAD, bugüne kadar kullandığı ‘Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği’ ismini ‘Yenilenebilir Enerji Yatırımcıları Derneği’ olarak değiştirdi. GÜYAD, sadece güneşe değil yenilenebilir enerjinin tamamına hitap etmeyi amaçladığını açıkladı. ‘Büyük Dönüşüm’ olarak adlandırılan bu karar sonrası kurum isminin kısaltması ise artık yerleşik bir marka olması nedeniyle değiştirilmeyecek. 

“YENİLENEBİLİR ENERJİNİN TAMAMINI KAPSAYACAĞIZ”

GÜYAD Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği; kurulduğu 2017 yılından beri sadece güneş değil yenilenebilir enerjinin tüm alanlarına etki eden düzenleme ve çalışmalarda aktif rol oynamasıyla dikkat çekiyor.  GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen GÜYAD Başkanı Cem Özkök, düzenlenen Genel Kurul toplantısında konuşma gerçekleştirildi. Özkök, “Önümüzdeki on yıllarda en çok yatırım yapılacak enerji alanının ‘yenilenebilir enerji kaynakları’ olduğunu artık net olarak biliyoruz. ‘Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği GÜYAD’ adıyla faaliyete başlayan derneğimiz kurulduğu günden bu yana yalnızca güneş enerjisi sektörü için değil yenilenebilir enerjinin tüm alanları için yapılan çalışmalarda yer aldı, ülkemizde yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi için yapılan çabalardan hiçbir noktada geri kalmadı. Zaten yola çıkarken de amacımız ‘ülkemizde yenilenebilir enerji yatırımlarının ve yatırımcılarının hak ettiği yere gelmesi ve uygun yatırım ikliminin oluşması için faaliyet göstermek’ olarak belirlenmişti. Bunun en önemli nedenlerinden biri, GÜYAD’a üye olan Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında faaliyet gösteriyor olması. Bu da bize farklı bir sorumluluk yükledi ve esasen sektörün tamamını kapsayan bu fiili temsili derneğimizin isminden başlayarak kamuoyuna duyurmaya karar verdik. Bundan sonra yola bizim ‘Büyük Dönüşüm’ adını verdiğimiz bir hamle ile ‘GÜYAD Yenilenebilir Enerji Yatırımcıları Derneği’ adı ile devam edeceğiz. Böylelikle; geleceğin en önemli enerji alanlarından biri olan ‘yenilenebilir enerjinin’ tamamını kapsadığımızı Türk ve dünya enerji arenası ile paylaşmış olacağız” dedi. 
 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını