banner1322
x

ÇEDAŞ'ın "enerji timleri" kesintisiz enerji için sahaya çıktı

Sivas, Tokat ve Yozgat'ta 1 milyonu aşkın aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ), kış mevsiminde abonelerine kaliteli ve kesintisiz elektrik sağlamak amacıyla bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

ÇEDAŞ'ın "enerji timleri" kesintisiz enerji için sahaya çıktı
Endüstri 40 Zirvesi

SİVAS (AA) - Sivas, Tokat ve Yozgat'ta 1 milyonu aşkın aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ), kış mevsiminde abonelerine kaliteli ve kesintisiz elektrik sağlamak amacıyla bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

ÇEDAŞ tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle meydana gelen elektrik arızalarına anında müdahale eden ÇEDAŞ'ın arıza giderim bakım personelinden oluşan "enerji timleri", olumsuz hava şartları altında çalışmalarını sürdürüyor.

Zorlu arazi koşulları sebebiyle ulaşımın güç olduğu bölgelere kimi zaman yaya kimi zamansa paletli kar araçlarıyla ulaşan "enerji timleri" metrelerce yükseklikte direklerdeki arızaların onarımını gerçekleştiriyor.

Bölge sakinlerinin karanlıkta kalmaması amacıyla arızaların yanı sıra enerji nakil hatlarında bakım ve onarım faaliyetlerine devam eden "enerji timleri", Doğanşar ilçesine bağlı İçdere köyü mevkisindeki Akkaya enerji nakil hattında buz yükü nedeniyle çelik cıvataları kopan direğin devrilme tehlikesine karşı tüketicilerin elektriksiz kalmaması için paletli kar araçlarını kullanarak olaya müdahale etti.

Kar ve tipinin etkili olduğu bölgede 13 metrelik direkteki soruna müdahale eden enerji timlerinin çalışması 2 saat kadar sürdü. Toplam 18 köyün elektrik aldığı enerji nakil hattında yapılan çalışma neticesinde köylerin karanlıkta kalması engellendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 14:11
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını