Çataklı Enerji doğa dostu düşüncesini benimseyen sistemler hakkında bilgi veriyor

Güneş enerjisinin kalorifer sistemine entegrasyonu sayesinde ısınma maliyetlerindeki düşüş çok daha fazla gündeme geliyor.

Çataklı Enerji doğa dostu düşüncesini benimseyen sistemler hakkında bilgi veriyor
Endüstri 40 Zirvesi

Güneş enerjisi panellerinden yalnızca elektrik enerjisini karşılamak yerine sıcak su ihtiyacını karşılamak ve hatta doğalgaz kullanımını azaltmakta mümkündür. Yapılan sistemlerin hem doğaya hem de bütçeye uygun bir şekilde tasarlanan ve konumlandırılan projelerin gün geçtikçe popülaritesi artmaktadır.

Kış aylarındaki ısıtma ihtiyaçlarımızı kömür gibi zararlı yakıtlardan karşılamaktansa zararı daha az olan doğalgaza son zamanlarda hızlı bir şekilde dönüş sağlanmıştır. Isıtma için birçok konut ve fabrikalar yakıt olarak doğalgaza ihtiyaç duymaktadır. Doğalgazda da dışa bağımlılık oranımız çok yüksek olduğu için ısıtma sistemlerini termal sistemlerle destekleyerek fosil kaynaklı yakıtlardan yüksek oranda tasarruf elde eden bazı Avrupa ülkelerinin kullandığı sistemleri ele alan Çataklı Enerji, Solar Termal Sistemler kitabı ile bu konuları açıklamakta aynı zamanda ısıtma desteğini için geliştirilen Termal Sistemlerinin tesisat tiplerine ve bu sistemlerin ihtiyaca göre nasıl planlanması ve boyutlandırılması gerektiğini de ele almaktadır.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 17:03
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını