banner1013
x

BULUT TEKNOLOJİSİYLE 200 MİLYON TL ENERJİ TASARRUFU

DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, şirketlerin bulut teknolojisini kullanmasıyla birlikte yılda 200 milyon TL enerji tasarrufu sağlayacağının altını çizdi.

BULUT TEKNOLOJİSİYLE 200 MİLYON TL ENERJİ TASARRUFU
EndüstrideAra4

Firmalar pandemi süreciyle birlikte dijital dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, DİA Yazılım kurumsal yönetim sistemi yazılımları ve bulut teknolojisi ile firmaların maliyetlerini düşürdüklerini ve verimliliklerini arttırdıklarını söyledi. 

200 MİLYON TL’YE VARAN ENERJİ TASARRUFU

Bulut teknolojisinin firmalara maliyet avantajına değinen Onay; özelleştirme ve uygulamada yüzde 43, donanımda yüzde 26, bilişim personelinde yüzde 14, bakım maliyetlerinde %7 ve eğitimde %1 oranında maliyetlerden de kurtulmuş olacak. 100 bin girişimci KOBİ’nin, sadece bulut teknolojisini kullanması halinde ise yıllık 200 milyon TL enerji tasarrufunun sağlanabileceğinin altını çizdi.

FİRMALAR ARASI İLETİŞİM DİJİTALLEŞECEK

“Dijitalleşme tüm şirketlere özgürlüğü getiriyor” diyen Onay, firmaların ofise ya da herhangi bir masaya bağlı olmadan cep telefonu, tablet ya da dizüstü bilgisayarından şirketin yönetilebilmesine olanak sağladıklarını belirtti. Bu da firmalara verimlilik ve performans olarak geri döndüğünü söyledi. Onay, şöyle devam etti: “Bankalarla online entegrasyon gibi verimlilik artırıcı projeler üzerinde çalışıyoruz. Banka hesap hareketlerinin, kredi kartı ekstrelerinin online olarak ERP sistemlerine düşmesi müşterilerimizin talep ettiği bir hizmet. Buna ek olarak iş zekası, yönetici onay mekanizmaları, çözüm ortakları eko sisteminin geliştirilmesi gibi bir çok projemizi 2020 yılında devreye alarak sunduğumuz hizmetlere yenilerini ekledik.”  
 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 12:32
YORUM EKLE

Radyo

Vat

Dergiler