BSH DÜNYANIN GELECEĞİ İÇİN SORUMLULUK ÜSTLENDİ

Avrupa'nın en büyük ev aletleri üreticilerinden olan BSH, 2030 sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında, daha temiz ve daha yeşil bir dünya için çalışıyor. BSH; Kartal ve Ümraniye lokasyonları için TC. Çevre Bakanlığı’ndan Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya layık görüldü.

BSH DÜNYANIN GELECEĞİ İÇİN SORUMLULUK ÜSTLENDİ
Endüstrideara

Türkiye’de Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalarıyla üretim gerçekleştiren BSH Türkiye, sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirketin Kartal ve Ümraniye lokasyonları, Çevre Bakanlığı’nca gerçekleştirilen denetimleri başarıyla tamamladı ve Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ne sahip oldu.

Dünyanın daha iyi ve daha temiz bir yer haline gelebilmesi amacıyla sürdürülebilirlik odağındaki aksiyonları konusunda daima yenilikçi adımlar atan beyaz eşya sektörünün dev ismi BSH, üç boyutlu olarak geliştirdiği stratejisinde çevre koruma, sosyal sorumluluk ve iş sürekliliğini bu anlayışın temeli haline getiriyor. Kurumsal sorumluluklarını ise Gezegen, İnsan ve Refahın üç boyutunda yerine getiriyor.

Şirketin amacı ise satın alma ve üretimden elektrikli aletlerin kullanımına, iade, yenilenme, geri dönüştürülme ve yeniden kullanıma dek tüm değer zincirinde kaynak kullanımını, salımları ve enerji tüketimini en alt düzeye indirebilmek.

Bu bağlamda BSH, 2017 senesinde kaynakların daha verimli kullanılması, atık miktarlarının azaltılması ve oluşan atığın geri dönüştürülmesi amacıyla Sıfır Atık Projesi’ni Kartal ve Ümraniye lokasyonlarında başlattı. BSH ekiplerinin özverili çalışmaları sonucunda depolama, atıkları kaynağında ayrıştırma ve geri dönüşüm için iş ortaklıkları ile Sıfır Atık hedefine ulaşıldı. 2020 verilerine göre şirket bu başarı ile kağıt ve kartonda 773 kg, karışık ambalajda 441 kg ve cam ambalajda 99 kg atığın önüne geçmiş oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 08:08
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını