BRENT PETROL FİYATLARINDA OLUMLU RÜZGÂR ESİYOR

Brent petrolün varil fiyatı, uluslararası piyasalarda 101,41 dolardan işlem görüyor.

BRENT PETROL FİYATLARINDA OLUMLU RÜZGÂR ESİYOR
Robot Zirvesi

Dün 113,15 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 106,90 dolar seviyesinde noktaladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.30 itibarıyla kapanışa göre yüzde 5,14 düşüşle 101,41 dolar şeklinde oldu. Aynı dakikalarda ise Batı Teksas türü ham petrolün varili 97,70 dolardan alıcı buldu.

Fiyatlardaki düşüşte, Rusya-Ukrayna Savaşı'nda müzakere adımlarının arz endişelerini hafifletmesi ile dünyanın ikinci en büyük petrol tüketicisi durumunda olan Çin'de artan Kovid-19 vaka sayılarının talebi zayıflatacağı endişeleri rol oynadı.

Petrol fiyatları yaklaşık son iki haftanın en düşük seviyelerine ulaştı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 3 bin 602, Hong Kong'da 26 bin 908 yeni Kovid-19 vakası görüldü.

Gittikçe artan günlük vaka sayısı, 2020'nin başında salgının en yoğun hissedildiği günlerdeki seviyelere ulaştı.

Rusya ile Ukrayna arasında ateşkesin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen müzakereler ise video konferans yoluyla sürüyor.

Ukrayna heyetine başkanlık eden Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak dün konuya ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, müzakerelere alt grupların ek çalışmalar yapması için "teknik ara" verildiğini ve müzakerelerin bugün süreceği bilgisini iletmişti.

Brent petrolde teknik olarak 104,72 ile 109,51 dolar aralığının direnç, 99,93 ile 95,14 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor. (AA)
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını