banner1322
x

BORUSAN EnBW’DEN KIZ ÖĞRENCİLERE ÖZEL PROJE 

Borusan EnBW Enerji, “Kız Öğrencilerin Enerjisi: Yeşil Yakanın Yeni Gücü” projesiyle kız öğrencilerin yenilenebilir enerji sektöründe istihdamını artırmayı hedefliyor. 

BORUSAN EnBW’DEN KIZ ÖĞRENCİLERE ÖZEL PROJE 
Makine Zirvesi

İstanbul Borusan EnBW Enerji, yenilenebilir enerji sektöründe kadın istihdamını artırmayı hedeflediği Kız Öğrencilerin Enerjisi: Yeşil Yakanın Yeni Gücü projesi kapsamında İzmir Fuatres Rüzgar Enerji Santrali’nde düzenlediği saha gezisinde Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yenilenebilir Enerji bölümü öğrencileri ile buluştu.

YEŞİL ENERJİ YENİ İSTİHDAM ALANI OLUŞTURUYOR 

Yeşil ekonomiye geçişin odağı olan yeşil enerji dönüşümü, bir yandan yenilenebilir enerji yatırımlarına ivme kazandırırken diğer yandan sektörde yeni istihdam olanakları yaratıyor. Yeşil ekonomiye hizmet eden iş kollarını ifade etmek için son yıllarda sıklıkla kullanılan “yeşil yaka” kavramı yenilenebilir enerji sektöründe işletme teknisyeni ve bakım teknisyeni gibi doğrudan tesis yönetimine yönelik fonsiyonlarla diğer tüm destek fonksiyonları kapsıyor. Bununla birlikte, özellikle tesis bazında mevcut durumda istihdam edilen kadın çalışan oranı oldukça düşük.

“GENÇLERİN ENERJİSİ AMACIMIZA DESTEK OLUYOR”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Enis Amasyalı “Sürdürülebilirlik stratejimizi iklim, insan ve inovasyon odak alanlarıyla oluşturuyoruz. Çalışmalarımıza güçlü bir destek veren bu projemiz sayesinde kız öğrenciler başta olmak üzere sektörde gençlerin yeşil yaka olarak istihdamın artırılmasına yönelik kapsayıcı bir fırsat sağlamayı hedefliyoruz. Öğrencilerden aldığımız enerji bu amacımızda bize güç veriyor. Projemiz sayesinde gençlerin yenilenebilir enerji sektöründe ihtiyaç duyabilecekleri becerileri kazanmalarına destek olacağız. Türkiye işgücü piyasasında yeterince temsil edilmeyen kadınların yenilenebilir enerji sektöründe istihdamının artırılmasına katkıda bulunacak” dedi. 
 
 

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını