BMW ELEKTRİĞİN ÖNCÜLERİ ENERJİLERİNİ GÜNEŞTEN ÜRETECEK

Borusan Otomotiv'in Türkiye temsilcisi olduğu BMW, Solarçatı ile yaptığı iş birliği kapsamında güneşten elektrik üretecek.

BMW ELEKTRİĞİN ÖNCÜLERİ ENERJİLERİNİ GÜNEŞTEN ÜRETECEK
Robot Zirvesi

Elektrikli otomobil sahibi BMW tutkunlarına özel kurduğu "BMW Elektriğin Öncüleri" topluluğu için Solarçatı ile iş birliği yapan Borusan Otomotiv, topluluk üyelerinin hem otomobillerinde hem de evsel tüketimlerinde kullanacağı elektriği güneş çatı sistemlerinden üretecek. Üyeler, Solarçatı paketlerine avantajlı fiyatlarla sahip olacak. 

“MÜŞTERİLERİMİZİN SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ KULLAMINI TEŞVİK EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, 'Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümüne Öncü Olmak' misyonumuzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sürdürülebilir adımlar atarak yenilikçi çalışmalar hazırlıyoruz. İlk elektrikli BMW modelini 2013 yılında pazara sunarak elektrikli mobilite yolcuğuna başladık. Borusan Otomotiv Grubu olarak temsilcisi olduğumuz tüm markalarımızın elektrikli yeni modellerini tüm dünya ile aynı zamanda müşterilerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimizin evlerinde de sürdürülebilir enerji kullanabilmeleri için özel iş birlikleri yapıyoruz. 2021 yılı sonunda Borusan EnBW Enerji ile yaptığımız iş birliği ile elektrikli otomobil kullanıcılarımıza I-REC (Uluslararası Yenilenebilir Enerji) sertifikalı rüzgâr enerjisinden üretilen elektrik kullanımı sunmuştuk. Şimdi ise bu hizmetimizi güneş enerjisi ile genişletiyoruz. Solarçatı ile yaptığımız iş birliği ile elektrikli BMW kullanıcıları ihtiyaç duydukları temiz enerjiyi evlerinde de üretebilecek. Kuracakları güneş enerji sistemleri ile elektriğini güneş enerjisinden sağlayacak. Ayrıca evlerinde ürettikleri elektriğin tüketim fazlasını da satabilecek” dedi. 

 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını