BİNGÖL BELEDİYESİ ELEKTRİĞİNİ ÇÖPTEN VE GÜNEŞTEN ÜRETECEK

Bingöl Belediyesi, kurduğu tesislerle yılda 7 milyon 600 kWh elektrik üretmeyi ve 6 milyon 500 bin TL gelir sağlamayı hedefliyor.

BİNGÖL BELEDİYESİ ELEKTRİĞİNİ ÇÖPTEN VE GÜNEŞTEN ÜRETECEK
Endüstrideara

Bingöl Belediyesi, faaliyete geçirdiği güneş enerjisi ve çöpten üretim tesisleriyle kendi elektriğini üretmeye ve fazlasını da gelire dönüştürmeye hazırlanıyor. Projelerle ilgili bilgi veren Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Bingöl Belediyesi olarak Bingöl ve Muş karayolu üzerinde kurduğu güneş enerji santrali ve çöpten elektrik üretim tesisi ile elektrik üretmeye başladık. Tesisler aracılığıyla yılda yaklaşık 7 milyon 600 kWh enerji üretmeyi ve 6 milyon 500 bin lira gelir sağlanmayı hedefliyoruz” dedi. 

“YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Arıkan, projelerle ilgili görüşlerine şu sözlerle devam etti: "Milli Enerji Seferberliği sayesinde dışa bağımlı bir ülke pozisyonundan, kendi enerjisini üreten ve ürettiği enerjiyi katma değere dönüştüren ülke haline geldik. Bu sürece belediye olarak katkı sağlamak istedik. Yılda yaklaşık 7 milyon 600 kilovatsaat enerji elde etmeyi hedefliyoruz. İhtiyacımızın karşılanması dışında, diğer enerjiyi de satıp belediyemizin yatırımlarında değerlendireceğiz. Rakamların daha yukarı çekilmesi için yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bu tesislerin hem Bingöl’e hem de Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 15:31
YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını