banner1322
x

BAŞKENT EDAŞ'TAN ÇAYCUMA'YA 24 MİLYON TL YATIRIM

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ, kesintisiz elektrik arzını sağlayabilmek için Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine 24 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. Çalışmalar devam ediyor. 

BAŞKENT EDAŞ'TAN ÇAYCUMA'YA 24 MİLYON TL YATIRIM
Robot Zirvesi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde ekonomik ömrünü tamamlayan enerji nakil hatları, alçak gerilim şebekeleri, dağıtım merkezleri ve aydınlatma armatürleri yenilendi. Ayrıca havai hatların bir kısmı yer altına alındı. Başkent EDAŞ, 2021 yılında başladığı 24 milyon TL tutarındaki projeleri aynı yıl içinde tamamladı. Çaycuma’da şebekede değişim ve yenileme çalışmalarını tamamladı. Hayata geçecek olan projeler kapsamında 698 direk, 200 kilometre iletken, 89 kilometre kablo tesis etti. Mevcut şebekeye 13 adet yeni dağıtım trafosu ve 2 adet dağıtım merkezi ilave etti.

PLANLI KESİNTİLERİN DUYURUSU YAPILIYOR  

Başkent EDAŞ, Çaycuma'da elektrik kesinti sayını ve sürelerini minimize etmeyi amaçlıyor. Bölgede ortalama 68 bin abone ve sanayi tesisleri bulunuyor. Bu çalışma ile elektrik ihtiyacını karşılayan şebekeleri yenileyerek elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Yatırımları sürecinde yapılacak planlı kesintileri internet sitesinde 48 saat önceden duyuran Başkent EDAŞ, müşterilerinin söz konusu kesintilerden önceden haberdar olmasını amaçlıyor. (AA)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 15:42
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını