BANTBORU’DAN MİLYON DOLARLIK ENERJİ YATIRIMI

Bantboru, milyon dolarlık yatırım yaparak tüm üretim tesislerinde güneş enerji santralleri kurmaya hazırlanıyor.

BANTBORU’DAN MİLYON DOLARLIK ENERJİ YATIRIMI
Endüstrideara

Temiz ve yenilenebilir kaynaktan enerji üretimi çalışmalarına yatırım yapan Bantboru, 1 milyon dolar yatırım bedeliyle tüm tesislerine güneş enerji santrali kuracak. Bu yatırım sayesinde toplam enerji tüketiminin üçte birinden fazlası güneş enerjisinden elde edecek.

“GÜNEŞ YATIRIMLARIMIZLA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan BANTBORU CEO’su Sinan Gider, “Tüm dünyada kalite ve rekabetçilik ön planda yer alıyor. Bantboru olarak iki önemli sektörde OEM firmalarına yönelik ürünlerimizle küresel üretim programlarının iş ortağıyız. Arjantin’den Çin’e kadar geniş bir coğrafyada, 23 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Sahip olduğumuz Ar-Ge ve teknoloji gücüyle ürünler geliştiriyoruz ve küresel rekabet arenasında Türk oyuncu olarak yer alıyoruz. Güneş enerji yatırımlarımız ile hem çevre sürdürülebilirliğine hem sağladığımız maliyet avantajımıza katkı sağlayacağız” dedi. 

YILLIK ENERJİ İHTİYACININ YÜZDE 35’İ KARŞILANACAK

BANTBORU’nun MY Enerji Solar iş birliğinde gerçekleştirdiği GES projesinde, ELİN güneş panelleri kullanılıyor. Şirketin Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve İzmit Köseköy’de yer alan 3 üretim tesisinde, yaklaşık 15 bin metrekare çatı alanı üzerine kurulacak sistem, BANTBORU’nun yıllık 8,5 milyon KW düzeyindeki enerji ihtiyacının yüzde 35’ini karşılayacak.
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını