banner1322
x

AYEDAŞ ADALAR’IN ENERJİSİNE 100 MİLYON TL YATIRIM YAPTI 

Ayedaş, kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtımı hedefi kapsamında İstanbul’un simgelerinden Adalar ilçesi için 100 milyon TL bedelinde deniz altı yatırımını hayata geçirdi. 

AYEDAŞ ADALAR’IN ENERJİSİNE 100 MİLYON TL YATIRIM YAPTI 
Endüstrideara

Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren İstanbul Anadolu Yakası EDAŞ (Ayedaş), İstanbul’un simgelerinden olan Adalar ilçesi için 2021 yılında çalışmalarına başladığı deniz altı yatırımlarını 2022 yılının ilk yarısında tamamladı.

Adalar ilçesi özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edildiği için enerji tüketimi beş katına ulaşıyor. Bu talebe cevap vermek amacıyla Ayedaş yeni yatırımları gündemine alarak 100 milyon TL yatırım bedeliyle enerji yatırımı gerçekleştirdi. 

DENİZ ALTINA TOPLAM 13 KM’LİK KABLO DÖŞENDİ

Ayedaş üç fazdan oluşan yatırım kapsamında; Dragos ile Burgazada arasında yaklaşık 7 kilometre, Dragos ile Heybeliada arasında yaklaşık 4,5 kilometre ve Büyükada ile Heybeliada arasında yaklaşık 1,5 kilometre olmak üzere toplamda 13 kilometrelik orta gerilim deniz kablosu tesis etti.

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ KABLOLAR KULLANILDI

Ayedaş’ın gerçekleştirdiği yatırım kapsamında tesis edilen kabloların, tedarik sürekliliğini sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak için son teknoloji yöntemlerine göre ve deniz altı koşullarında uzun yıllar çalışmaya uygun olarak üretimi sağlandı. Tek parça olarak tesis edilerek hizmete alınan kablolar sayesinde, Adalar ilçesinin elektrik tedarik sürekliliğine ilişkin risklerin minimum seviyeye indirilmesi hedeflendi.

 
 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 15:36
YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını