banner1322
x

AYDIN KURUYEMİŞ İKİNCİ FABRİKASINA DA GES KURACAK 

ASUNİM, Aydın Kuruyemiş için kurduğu iki fabrika çatısına güneş enerji santrali kurmuş ve devreye almıştı. Firma şimdi de Sakarya Hendek’teki iki ayrı fabrikasına güneş enerji santrali kurmak için Asunim ile el sıkıştı. 

AYDIN KURUYEMİŞ İKİNCİ FABRİKASINA DA GES KURACAK 
Makine Zirvesi

57´yi aşkın ülke ile kuru meyve ve mamulleri sektöründe en yüksek ihracatı gerçekleştiren Aydın Kuruyemiş Sanayi ve Tic A.Ş. Sakarya Hendek’te bulunan fabrikalarının çatısına 2.907 kWp ve yine aynı yerde bulunan 1.701kWp gücündeki güneş enerji santrali kurmak için Asunim ile el sıkıştı. Aydın Kuruyemiş Asunim ile yaptığı anlaşma kapsamında Türkiye’de bulunan 6 fabrikasının 4’ünü Asunim’e emanet edecek. 

YENİ PROJEYE BAŞLANACAK

Kuruyemiş sektöründe faaliyet gösteren Aydın Kuruyemiş’in Gaziantep, Nizip ve Sakarya’da fabrikaları bulunuyor. Firmanın iki fabrika çatısına eş zamanlı olarak bu yılın ilk çeyreğinde kurduğu toplam 3.821kWp gücündeki çatı üzeri güneş enerji santralini başarıyla tamamlamış ve devreye almıştı. Firma fabrika çatısına kurulacak toplam 4.608 kWp gücündeki GES için de yine Asunim’i tercih etti. Projenin tüm projelendirme ve tasarım adımları ASUNİM’in Avrupa’da bulunan çatı uzmanı mühendislik birimi tarafından gerçekleştirilen projede, Schmid Pekintaş güneş panelleri ve SMA marka inverterler kullanılacak.
 

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını