banner1339
x

AYDEM YENİLENEBİLİR ENERJİ’DEN 3 YILIN EN BÜYÜK HALKA ARZI

Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz sürecinde 5 kat talep topladı ve 1,3 milyar TL’lik işlem büyüklüğüne ulaştı. Bu sayede son 3 yılın en büyük halka arzı gerçekleştirildi.

AYDEM YENİLENEBİLİR ENERJİ’DEN 3 YILIN EN BÜYÜK HALKA ARZI
Robot Zirvesi

Aydem Yenilenebilir Enerji, süreçle ilgili kapsamlı bilgiler verdi. Konsorsiyum liderliğini Garanti BBVA Yatırım, İş Yatırım, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Yapı Kredi Yatırım'ın üstlendiği ve Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım'ın eş liderler olarak görev aldığı Aydem Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için talep toplama işlemleri 19-22 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Bu kapsamda toplam 338 bin 548 yatırımcıdan 586 milyon 426 bin 281 lot talep geldi. Bireysel yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği talep toplama süreci sonucunda halka arz fiyatı 9,90 lira olarak belirlendi.

“HEDEFLERİMİZİ YENİLENEBİLİR ENERJİYE ODAKLANARAK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Aydem Enerji Üst Yöneticisi ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İdris Küpeli, “Şirketimizin sağlam ve sürdürülebilir iş modeli yatırımcıda karşılık buldu. 5 yıl içerisinde şirketin portföy gücünü iki katına çıkmayı hedefliyoruz.   Yatırımcıların, şirketimizin güçlü yapısına ve portföyüne gösterdiği güven sayesinde son 3 yılın en büyük halka arzına imza attık. Şimdi çok daha büyük bir aile olarak, karlı ve güçlü büyümemizi sürdüreceğiz. Başta hibrit santral yatırımlarımız olmak üzere yenilenebilir yatırımlarımıza odaklanarak bu hedefimize kararlılıkla ulaşacağız." dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını