AWS, 3400 MW EK YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİNİ DUYURDU

Amazon Web Services (AWS) Küresel Altyapı ve Müşteri Desteği Kıdemli Başkan Yardımcısı Peter DeSantis, 3400 megavat ek yenilenebilir enerji projeleriyle ilgili açıklama yaptı.

AWS, 3400 MW EK YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİNİ DUYURDU
Endüstri 40 Zirvesi

DeSantis, AWS’nin iklim değişikliği konusunda yaptığı yatırımlarla ilgili önemli gelişmeleri paylaştı. AWS, Çin’de yer alan ilk yenilenebilir projeleri de dahil olmak üzere şu ana kadar 700 MW yeni rüzgâr ve güneş projeleriyle ilgili bilgi verdi. 

“NET SIFIR KARBON HEDEFİ İÇİN YENİ TEKNOLOJİLERE İHTİYAÇ VAR”

AWS’nin İsveç ve İspanya’daki projeleri faaliyete geçti. Şirketin yenilenebilir enerjisi 2020 yılında 3.088 MW’a ulaştı. Konuyla ilgili DeSantis, şu açıklamayı gerçekleştirdi. “İtalya, Fransa, Güney Afrika ve Almanya’daki ilk projeleri de dahil olmak üzere 3400 MW’tan fazla ek yenilenebilir enerji projesini duyurdu. Bu projeler Amazon’un 2020 yılındaki toplamı yaklaşık 4200 MW yenilenebilir enerjiye ulaştıracak. AWS ekipleri, verimliliği artırmak ve yüzde 100 yenilenebilir enerji üretmek için çalışıyor. 2040 yılına kadar net sıfır karbon hedefine ulaşmayı planlıyoruz. Bu noktada yeni teknoloji ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyuyoruz. Ayrıca, sadece Amazon ve iklim anlaşmasının imzacıları için değil, dünya için inovasyonu teşvik etmek amacıyla birçok farklı sektördeki şirketlerle birlikte çalışmaya kararlıyız. Amazon’da sürekli söylediğimiz gibi, hâlâ ilk gündeyiz” dedi.
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını