ASSAN ALÜMİNYUM'A ASI'DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERTİFİKASI

Assan Alüminyum, alüminyum sektörünün küresel sürdürülebilirlik inisiyatifi Alüminyum Yönetim Girişimi'nden (ASI) performans standardı sertifikası aldı.

ASSAN ALÜMİNYUM'A ASI'DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERTİFİKASI
Endüstrideara

Avustralya merkezli global alüminyum sektörü inisiyatifi ASI'dan provizyonel sürdürülebilirlik performans standardı sertifikası alan Assan Alüminyum, Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk firma oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, "Assan Alüminyum ve Türkiye alüminyum sektörü için bu sertifika bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu sertifikanın, sürdürebilirlik yolculuğumuzun devamı için önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyoruz" dedi. 

"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ŞİRKETİMİZİN EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ"

Güngör, “Şirket olarak "Geleceği tüketmeden üretiyoruz" mottomuz doğrultusunda ilerliyoruz. Üretimden yönetime, tedarik zincirinden geri dönüşüme uzanan geniş bir yelpazede bütüncül bir sürdürülebilirlik yaklaşımını benimsiyoruz. Güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik değerlerimiz ışığında faaliyetlerimizle hem ülke ekonomimize katma değer yaratmaya hem de dünyamıza ve çevremize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik şirketimizin en önemli gündem maddesi. Yönetişim, sosyal ve çevresel boyutta sürdürülebilir ilkelerini tüm süreçlerimize entegre ediyoruz. Küresel sürdürülebilirlik hedeflerini bir yükümlülük olarak değil, kurumsal ilkelerimiz olarak benimsiyoruz.” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını