banner1322
x

AŞKALE BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ KURUYOR

Erzurum'un Aşkale Belediyesi, ilçede atıl durumdaki 12 bin metrekarelik alana güneş enerji santrali kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

AŞKALE BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ KURUYOR
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

Erzurum'un Aşkale Belediyesi atıl durumda olan 12 bin metrekarelik alana güneş enerji santrali kurmak için çalışıyor. Yapımı devam eden proje için incelemelerde bulunan Aşkale Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış ve meclis üyeleri teknik detaylarla ilgili de bilgi verdi. 

“PROJE 3 YIL İÇERİSİNDE KENDİNİ AMORTİ EDECEK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Yaptırmış, “Güneş enerji santrali projemiz için yaklaşık 2 aydan beri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son aşamaya geldiğimiz projeyle ilgili incelemelerde bulunduk. GES projemiz 12 bin metrekare alan üzerine kuruluyor. Yakın zaman içerisinde projeyi devreye alacağız. Türkiye’nin enerjiye ihtiyacı olduğu bir dönemde tesisimiz 20 yıl boyunca hizmet verecek ve kendini 3 yıl içerisinde amorti edecek. Güneş enerji santralimiz ayrıca belediye bütçesine de ciddi bir katkı sağlayacak. Dışa bağımlılığı azaltma noktasında bizler de belediye olarak elimizden geldiğince katkı sağlayacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu hizmeti yapmamız adına bir de destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, ilçe yönetimine ve meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.    


 

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını